O Makalu Fireworks

Historie společnosti se začala psát po setkání tří chlapců na Střední průmyslové škole. Martina Petera, Karla GrigaraLukáše Zmije. Odtud vznikl název společnosti MAKALU, který je shodou okolností i pátá nejvyšší hora světa v Himalájích. S postupem času, získáváním zkušeností a vzájemné důvěry, se splnil sen a zúčastnili se 10. ročníku Mezinárodní soutěže ohňostrojů v Sokolově 2014, kde získali cenu odborné poroty a diváků jako do té doby jediná firma z České republiky.

next article

Rok 2014 byl rokem zlomovým a po navázání obchodních styků s firmou OHŇOSTROJE Krupička s.r.o., vznikla společná myšlenka na realizaci velkolepého Novoročního ohňostroje pro hlavní město Prahu. Pan Krupička poskytl zázemí, prostředky a kvalitní pyrotechniku, bez které by ohňostroj nemohl být realizován. Martin Peter vytvořil choreografii a scénář ohňostroje, kterou nazval Stroj času. Karel Grigar vytvořil pomocný materiál, bez kterého by technické zajištění bylo jen těžce představitelné a Lukáš Zmij zajištoval kompatibilitu odpalovacích zařízení. Společně s pyrotechniky OHŇOSTROJE Krupička, pak byl 1. 1. 2015 úspěšně odpálen v Letenských sadech Novoroční ohňostroj.

10. ročník Mezinárodní soutěže ohňostrojů v Sokolově 2014

Práce na tomto projektu je natolik stmelila, že už v roce 2015 vznikla společnost MAKALU Fireworks s.r.o.. Spojení ohňostrůjců napříč generacemi, které přináší nový a svěží pohled na starodávné umění ohňostrojů a zvláštních efektů

main next article

Kdo jsme

Zajímá Vás složení, vedení a pracovníci, se kterými můžete v rámci realizace Vašeho pyrotechnického projektu přijít do styku? Potom postupujte dále do sekce Kdo jsme

prev article

Proces realizace projektu

Neměli jste prozatím možnost s námi spolupracovat nebo máte speciální požadavky pro Váši akci? V této sekci Vám rádi nastíníme proces realizace projektu, formu komunikace s našimi specialisty.

Vybavení a technologie

Je pro Vás důležité znát přesné rozmístění efektů, synchronizaci s hudbou nebo vidět věrnou vizualizaci Vašeho projektu? V sekci vybavení a technologie Vás seznámíme s některými možnostmi MAKALU Fireworks.

Reference

Co všechno a pro koho naše společnost realizovala, objevíte v sekci Reference

Tým s Evou Farnou foot
Makalu Fireworks Facebook page Makalu Fireworks YouTube Channel
Nahoru